چرا تحصیل در روسیه

دلایل زیادی برای انتخاب کشور روسیه به عنوان محل ادامه تحصیل وجود دارد. مانند دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت و وزارت علوم ایران در روسیه که در کمترین زمان ممکن پذیرش دانشگاهی برای شخص متقاضی صورت می گیرد.در این روش تحصیلی نیازی به مدرک زبان و تمکن مالی نمی باشد و محدودیت سنی ندارد.

علاوه بر این سیستم آموزشی منظم و با سابقه، شرایط راحت تحصیل و مطالعه و پرورش اساتید و متخصصان برجسته در رشته های مختلف، دانشگاه های کشور روسیه را در صدر لیست رتبه بندی بین المللی دانشگاه های جهان قرار داده است. از همه مهمتر هزینه تحصیل در کشور روسیه است که در مقایسه با آمریکا و اروپا بسیار مناسب تر بوده و امکانات تحصیل رایگان برای دانشجویان بین الملی با استفاده از بودجه های دولتی را فراهم کرده است. کشور روسیه هر سال پذیرای تعداد زیادی دانشجو از بیش از ۱۷۰ کشور دنیاست.

مشاوره رایگان جهت تحصیل در روسیه

مزایای تحصیل در روسیه

مطابق گزارش ها، روس ها تحصیل کرده ترین مردم در تمامی جهان هستند. بیش از نیمی از روس ها تحصیلات عالیه دارند و بیش از 200000 هزار خارجی از 168 کشور جهان در روسیه تحصیل می کنند. مزایای تحصیل در روسیه بی شمار است که به چند مورد آن اشاره خواهیم کرد. از جمله مزایا و معایب تحصیل در روسیه تحصیلات دانشگاهی جامع در روسیه است که می تواند باعث ایجاد دانشی عمیق و اساسی در همه ی زمینه ها به دست آورد، منتها شهرت این کشور بیشتر به لطف آموزش قوی در فیزیک، ریاضیات و علوم طبیعی است. روسیه به عنوان سرآمد در آموزش ریاضیات، فیزیک، شیمی، زمین شناسی، مهندسی، برنامه نویسی، پزشکی و تخصص در علوم طبیعی شناخته می شود.

محدوده وسیعی از دانشگاه ها و رشته ها، در روسیه بیش از 766 دانشگاه در82 استان مختلف وجود دارد که بیش از 205 حوزه ی گوناگون از ریاضیات و علوم طبیعی، تا هنرهای دراماتیک را در بر می گیرند. در این کشور 657 رشته ی مختلف در مقاطع مختلف ارائه می شوند. دانشگاه های روسیه همچنین دوره های مختلفی نظیر آموزش زبان روسی، دوره های کارآموزی و دوره های کوتاه تابستانه نیز ارائه می دهند. تحصیل با هزینه شخصی در روسیه بسیار ارزان تر از کشورهایی نظیر آمریکا، کانادا و انگلستان خواهد بود و از لحاظ سطح آموزش ارائه شده دانشگاه های برتر روسیه با موسسات آموزشی غربی رقابت نزدیکی دارند.

در سال 2018 شهریه دوره های کارشناسی دانشگاه های روسیه از 1500 دلار آغاز شده و حداکثر شهریه ی دریافتی توسط دانشگاه های این کشور چیزی در حدود 8800 دلار آمریکاست. همچنین در روسیه امکان بهره مندی دانشجویان خارجی از بورس های تحصیلی وجود دارد که از طرف دولت روسیه پرداخت می شوند. در روسیه بسیاری از دانشگاه ها دوره هایی به زبان انگلیسی ارائه می دهند که تعداد آنها رو به افزایش است. مدارک اعطا شده از سوی دانشگاه های روسیه در بیشتر کشورها معتبرند. این فرایند از طریق توافقات بین دولتی روسیه با بیش از 60 کشور شامل فنلاند، اسپانیا، کوبا، هند، ویتنام، چین، ونزوئلا و نامیبیا، فرانسه و غیره، تسهیل شده است.

به علاوه بسیاری از دانشگاه های روسیه دوره های تلفیقی با دانشگاه های خارجی اجرا می کنند و به فارغ التحصیلان خود دو مدرک اعطا می کنند. به عبارت دیگر، از طریق تحصیل در روسیه شما می توانید یک مدرک روسی و یک مدرک از یک دانشگاه اروپایی دریافت کنید. در زمینه ی تسهیلات دانشگاهی، دانشگاه های روسیه رقیبی برای بسیاری از دانشگاه های غربی به شمار می روند. آزمایشگاه های بسیار مجهز، تسهیلات مطالعاتی و مراکز علمی اکنون بخشی جدایی ناپذیر از زندگی دانشجویی اند. در روسیه بیشتر دانشگاه ها خوابگاه های مختص به خود با هزینه ی اقامتی نسبتا پایین دارند.

علاوه بر این سیستم آموزشی منظم و با سابقه، شرایط راحت تحصیل و مطالعه و پرورش اساتید و متخصصان برجسته در رشته های مختلف، دانشگاه های کشور روسیه را در صدر لیست رتبه بندی بین المللی دانشگاه های جهان قرار داده است. از همه مهمتر هزینه تحصیل در کشور روسیه است که در مقایسه با آمریکا و اروپا بسیار مناسب تر بوده و امکانات تحصیل رایگان برای دانشجویان بین الملی با استفاده از بودجه های دولتی را فراهم کرده است. کشور روسیه هر سال پذیرای تعداد زیادی دانشجو از بیش از ۱۷۰ کشور دنیاست.

برخی از دانشگاه هایی که در حال حاضر می توانید ادامه تحصیل دهید:

دانشگاه دولتی سن پترزبورگ روسیه

دانشگاه دولتی سن پترزبورگ روسیه بر اساس رتبه بندی کشور های BRICS در رتبه ۲۰ قرار گرفته و قدیمی ترین دانشگاه در بین بهترین دانشگاه های روسیه است که از ابتدا تمرکز بسیاری بر تحقیق بنیادی در زمینه های علوم ، مهندسی و علوم انسانی داشته ؛ آغاز فعالیت این دانشگاه را می توان از سال ۱۷۲۴ در شهر سنت پیترزبورگ دانست.

در هر سال تحصیلی بیش از ۳۰۰۰۰ دانشجو در در دانشکده های مدیریت ، اقتصاد ، گردشگری ، روابط بین الملل ، علوم اجتماعی ، هنر و طراحی ، مهندسی حمل و نقل ، کسب و کار رستوران و حقوق و غیره این دانشگاه در تمامی مقاطع تحصیلی به تحصیل مشغول می شوند که نزدیک به سه هزار نفر آنها بین المللی و از کشورهای متعدد می باشند.

این دانشگاه در رشته مهندسی حفاری و معدن در رتبه ۵۰ ، در رشته زبان شناسی در رتبه ۱۰۰ و در رشته های ریاضیات ، فلسفه ، تاریخ و زبان های مدرن در رتبه ۱۵۰ در بین دانشگاه های جهان قرار دارد و از جمله مراکزی است که دانشجویان را علاقه مند به کار در روسیه پس از اتمام تحصیل خود می نماید.

 
 
 
دانشگاه دولتی سن پترزبورگ روسیه

 

 

درباره تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه

توصیه ما به افراد متقاضی این است که برای انتخاب بهترین دانشگاه در روسیه و مناسب ترین رشته، رزومه تحصیلی خود را به صورت کامل ارائه دهند تا با توجه به شرایط متقاضی و نظر مشاورین ارشد موسسه حقوقی توسعه گران مهر در این زمینه تصمیمی درست اتخاذ گردد. مشاورین ما کشور روسیه را انتخابی مناسب برای افرادی که متقاضی تحصیل در رشته های پزشکی، دندان پزشکی، داروسازی و سایر رشته های مدیکال می باشند و از طرفی سطح کیفی دانشگاه و میزان هزینه ها برایشان حائز اهمیت است، توصیه می کنند.

چرا روسیه گزینه ای مناسب جهت تحصیل در رشته های مدیکال توصیه می شود؟

همانطور که قبلا گفته شد برای اخذ ویزای تحصیلی در این کشور و از شرایط اعزام دانشجوی پزشکی به روسیه ، عدم نیاز به ارائه مدرک زبان است و هزینه های تحصیل در این کشور نسبت به دانشگاه های هم رده در سرتاسر دنیا متعادل تر است و هزینه ها با توجه به نوع رشته و دانشگاه، سالانه بین 5 تا 12 هزار دلار متغیر است.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه و در دانشگاه های معتبر این کشور در مقاطع مختلف و رشته های مختلف امکانپذیر می باشد. افرادی که قصد تحصیل در رشته های مهندسی و پزشکی دارند، روسیه از جهات مختلف به عنوان یک انتخاب عالی برای آنها تلقی می شود. دانشگاه های روسیه نیازی به ارائه مدرک زبان ندارند و شما می توانید در دانشگاه های پزشکی روسیه به سه زبان انگلیسی، فرانسه و روسی تحصیل کنید. ما این افتخار را داریم که به عنوان یکی از برترین موسسات اعزام دانشجو در زمینه حقوق بین الملل، گزینه اعزام دانشجو به روسیه را به متقاضیان معرفی کنیم و راه های تحصیل در این کشور را به صورت ساده در اختیار شما متقاضی عزیز قرار دهیم.

فرصت تحصیل در یک کشور امن را از دست ندهید

بدون تردید اگر بر پهناور ترین کشور جهان قوانین و مقررات خاصی حاکم نباشد اتفاقات ناخوشایند فراوانی رخ خواهد داد. کشور روسیه از امنیت بسیار خوبی در زمینه های مختلف برخوردار بوده و همین دلیل باعث شده تا افراد زیادی این کشور را برای مهاجرت انتخاب کنند.

  • جالب است بدانید که کشور روسیه با وجود آنکه یکی از قدرت های نظامی منطقه شناخته می‌شود به شهروندان خود اجازه حمل اسلحه بدون مجوز را نمی دهد.
  • شهروندان روسی ذاتاً افراد محتاط و مواظبی نسبت به اطراف خود هستند. این مسئله تا جایی ادامه پیدا می کند که در بسیاری از خودروهای شهروندان این کشور به خصوص خودروهای گران قیمت، دوربین های مدار بسته کوچکی نصب می شود.
  • برای جلوگیری از سرقت و دزدی در روسیه، تمامی مغازه ها، سوپر مارکت ها، فروشگاه ها، مراکز خرید و… به دوربین های مدار بسته مجهز هستند.
  • اگر شما به عنوان یک فرد در کشور روسیه اقدام به خرید و فروش یا نقل مکان کنید باید تمام موارد را با جزئیات در اداره ثبت احوال این کشور به ثبت برسانید در غیر این‌صورت جریمه سنگینی در انتظار شما خواهد بود.
  • جالب است بدانید که تأمین امنیت گردشگران و مهاجران در کشور روسیه به قدری حائز اهمیت است که برای پایتخت این کشور پلیس توریستی تعلیم داده شده است.

به عنوان جمع بندی این قسمت باید گفت: تحصیل در کشور روسیه امنیت دانشجویان را به میزان قابل قبولی تامین کرده و شرایط مناسبی را برای آن ها با هم خواهد کرد.